19 listopad 2021

Kontrole prędkości świdnickiej drogówki

fot. nadesłane
10 listopada kontrola drogowa policjantów ze świdnickiej drogówki ujawniła rażące złamanie przepisów ruchu drogowego w Burkatowie. 19-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 118 km/h.
REKLAMA
Kierujący pojazdem stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymał także wysoki mandat, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. 11 listopada podobny przypadek, tym razem w Słotwinie. 104 km/h w obszarze zabudowanym. Tylko wczoraj funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy przeprowadzili 19 kontroli drogowych na terenie gminy Świdnica m.in. w Jagodniku, Grodziszczu i Boleścinie. Niestety 19 kierowców otrzymało mandaty karne za wykroczenia drogowe.

Policjanci podkreślają, że działania takie będą systematycznie powtarzane i kolejny raz apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także o zdjęcie nogi z gazu. – Przekraczanie prędkości to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świdnicy

kiedy
2022-03-11 20:00
miejsce
Świdnicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany