Uczestnicy forum turystycznego z wizytą w Witoszowie Dolnym

fot. nadeslane
W drugim dniu funkcjonowania Mobilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła interaktywną strefę zwiedzali uczestnicy IX Forum Polskiej Organizacji Turystycznej, Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych, które odbywa się we Wrocławiu. Wśród odwiedzających nie mogło zabraknąć gospodarza miejsca, wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek.
REKLAMA
Gości przywitał robot humanoidalny, który zaprezentował stoiska, zatańczył i zagrał w kalambury. Na zwiedzających czekało kilka stref, dzięki którym można było m.in. sprawdzić swoją wiedzę na temat najważniejszych atrakcji turystycznych, wziąć udział w wyścigu rowerowym, poznać geografię Polski czy też nauczyć się poprawnie kompletować plecak na kajakową lub górską wyprawę. Wszystko z wykorzystaniem VR czyli rozszerzonej rzeczywistości.

Zachwytu z nowoczesnych rozwiązań w promowaniu turystyki i zgłębiania wiedzy nie kryła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. Dzięki takim prezentacjom nasi uczniowie mogą się dowiadywać, jak atrakcyjna turystycznie jest Polska i poszczególne jej regiony. Wykorzystując okulary VR, tablety czy wiele pomysłowych aplikacji najmłodsi mieszkańcy naszej gminy z pewnością połkną bakcyla podróży i namówią rodziców, aby zabrali ich na wycieczki do miejsc które mogli zobaczyć podczas pokazu w hali sportowej w Witoszowie Dolnym – podkreśla wójt gminy.

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła jest realizowane w ramach Programu Polski Bon Turystyczny (PBT), który powstał jako jedno z rozwiązań przeciwdziałające skutkom pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i służy zarówno branży turystycznej, jak i polskim rodzinom z dziećmi.

Na każde dziecko do 18. roku życia można pobrać i wykorzystać bon o wartości 500 zł lub 1000 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Program w znacznym stopniu przyczynia się do niwelowania społecznych skutków pandemii. Dzięki PBT wyjazdy w celach wypoczynkowych i turystycznych mogą stać się elementem stylu życia wszystkich Polaków.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świdnicy

kiedy
2022-03-11 20:00
miejsce
Świdnicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany