24 listopad 2021

To nasz wspólny cel w walce z pandemią – ochrona życia i zdrowia! Świdniccy policjanci ujawnili kolejne 92 wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem p

fot. KPP w Świdnicy
Każdego dnia media informują o wzroście liczby zakażeń Covid-19, dlatego też policjanci świdnickiej jednostki na terenie całego powiatu świdnickiego przeprowadzili kolejne wzmożone działania kontrolne mające na celu uczulić mieszkańców na stosowanie się do aktualnych obostrzeń. W sklepach czy autobusach policjanci przypominali wszystkim o obowiązujących zasadach, reagując na lekceważące podejście do zagrożenia. Pamiętajmy, to od odpowiedzialności nas wszystkich zależy, w jakim tempie będzie następować transmisja choroby.
REKLAMA

Od ponad półtora roku trwa walka ze światową pandemią Covid-19. Obok medyków na froncie walki nieustannie stoją także służby mundurowe. Świdniccy policjanci każdego dnia sprawdzają na terenie naszego powiatu czy mieszkańcy oraz inne osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zaniechania rozprzestrzeniania się koronawirusa i reagują na stwierdzone nieprawidłowości. Oczywiście patrole policyjne na bieżąco weryfikują również, czy osoby przestrzegają zasad kwarantanny.

23 listopada funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili na terenie całego powiatu świdnickiego wzmożone działania mające na celu uczulić mieszkańców na stosowanie się do aktualnych obostrzeń. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy znalazły sklepy wielkopowierzchniowe, środki komunikacji publicznej i wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tych miejscach niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

Podczas działań policjanci ujawnili 92 wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem przepisów sanitarnych.

Z uwagi na wzrost dobowej liczby zakażeń koronawirusem policjanci nadal będą kontynuować działania poprzez kontrole środków komunikacji publicznej, sklepów oraz innych obiektów, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować wobec osób, które lekceważą przepisy sanitarne.

Po raz kolejny APELUJEMY O ODPOWIEDZIALNE I ROZSĄDNE ZACHOWANIE oraz o przestrzeganie tych zasad. Przypominamy, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny lub skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń! Pamiętajmy, to od odpowiedzialności nas wszystkich zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. Kwarantanna domowa, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze.

Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świdnicy

kiedy
2022-03-11 20:00
miejsce
Świdnicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany