22 listopad 2021

Razem możemy wiecej w walce z COVID 19 ! Apelujemy o rozsądek i odpowiedzianość każdego dnia !

fot. KPP w Świdnicy
Świdniccy policjanci każdego dnia APELUJĄ O ODPOWIEDZIALNE I ROZSĄDNE ZACHOWANIE oraz przestrzeganie aktualnych zasad. Funkcjonariusze w ramach codziennej służby weryfikują czy mieszkańcy i osoby przebywające na terenie powiatu świdnickiego stosują się do przepisów zasłaniania nosa i ust w miejscach, gdzie taki nakaz obowiązuje. Jak pokazują statystyki, z dnia na dzień przybywa osób chorych na COVID-19. Musimy być odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale też za naszych bliskich. Tylko współdziałając razem, może zwalczyć pandemię.
REKLAMA

Zadbajmy nie tylko o siebie, ale i o innych, naszych bliskich. Jak pokazują statystyki, każdego dnia przybywa osób chorych na COVID-19. Bądźmy odpowiedzialni i przestrzegajmy obostrzeń, bo walka z pandemią nada trwa. Tylko współdziałając razem możemy zwalczyć pandemię.

Świdniccy policjanci od samego początku trwania epidemii prowadzą działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców oraz osób przebywających na terenie powiatu świdnickiego. W ramach prowadzonych akcji funkcjonariusze także wspólnie z innymi służbami przypominają o zakrywaniu ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach oraz wszędzie tam, gdzie nie możemy zachować dystansu społecznego i bezpiecznej odległości.

Oczywiście patrole policyjne na bieżąco weryfikują również, czy osoby przestrzegają zasad kwarantanny. Zachęcamy do zainstalowania bezpłatnej aplikacji pn „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest bezpieczna i prosta w obsłudze.

Wczoraj po raz kolejny pod szczególnym nadzorem policjantów świdnickiej komendy znalazły się miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, a w których zgodnie z obowiązującymi przepisami, należy zakrywać usta i nos maseczką.

Podczas tych działań policjanci ujawnili 42 wykroczena związane z nieprzestrzeganiem przepisów sanitarnych.

Świdniccy policjanci kontynuować będą działania poprzez kontrole miejsc i obiektów, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować wobec osób, które lekceważą przepisy sanitarne.

Po raz kolejny APELUJEMY O ODPOWIEDZIALNE I ROZSĄDNE ZACHOWANIE oraz o przestrzeganie tych zasad. Przypominamy, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny lub skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świdnicy

kiedy
2022-03-11 20:00
miejsce
Świdnicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany