Policja zapewnia bezpieczeństwo jarmarków w powiecie świdnickim
Policja na jarmarkach bożonarodzeniowych w powiecie świdnickim
W dniach 13 i 14 grudnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania prewencyjne podczas jarmarków bożonarodzeniowych organizowanych na terenie powiatu świdnickiego. Patrole były obecne w Świdnicy Jaworzynie Śląskiej oraz Lutomi Dolnej i czuwały nad porządkiem oraz bezpieczeństwem uczestników.
Na Świdnickim Rynku, gdzie jarmark potrwa do 21 grudnia 2025 roku, dodatkowe patrole piesze monitorowały okolice rynku i jego bezpośrednie sąsiedztwo. Funkcjonariusze patrolowali miejsca najbardziej newralgiczne reagowali na niepokojące zdarzenia i udzielali pomocy mieszkańcom wystawcom i odwiedzającym.
13 grudnia policjanci byli także obecni w Jaworzynie Śląskiej gdzie w godzinach 14:00–18:00 w hali sportowo edukacyjnej przy ul. Świdnickiej odbywał się jarmark. Tego samego dnia zabezpieczali również gminny jarmark w Lutomi Dolnej dbając o sprawny przebieg imprezy i bezpieczeństwo uczestników.
"Apelujemy o zachowanie czujności i odpowiednie zabezpieczenie swoich rzeczy osobistych takich jak portfele telefony czy dokumenty najlepiej w wewnętrznych kieszeniach. W razie zagubienia prosimy o kontakt z policjantem lub pracownikiem ochrony."
Działania policjantów mają na celu zapewnienie spokojnego i bezpiecznego przebiegu jarmarków oraz stworzenie mieszkańcom i gościom warunków do bezpiecznego spędzania czasu w przedświątecznej atmosferze.
źródło informacji: asp. Magdalena Ząbek / policja.pl









