29 lipiec 2022

Altana w Parku Młodzieżowym zyska nowy wygląd

zdjęcie: Altana w Parku Młodzieżowym zyska nowy wygląd / pixabay/2478456
Wielu świdniczan od lat oczekiwało na odbudowę altany w Parku Młodzieżowym. Prace związane z realizacją tej inwestycji rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku.
REKLAMA
W ramach rewitalizacji odbudowany zostanie taras widokowy wraz z altaną i fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu. Ponadto przebudowana będzie fontanna wolnostojąca. Przewidziano również montaż oświetlenia iluminacji obiektu, budowę balustrad oraz odbudowę schodów prowadzących do altany.
Całości dopełnią nasadzenia drzew, krzewów i bylin.

Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a” s.c.

Aktualnie prace, które rozpoczęły się od rozbiórki korpusu pozostałości po altanie oraz dna fontanny obejmują odbudowanie murów dolnego i górnego tarasu. Wykorzystano do tego głównie kamień z rozbiórki. Wyczyszczono również całą konstrukcję murową. Odtworzono betonowe misy fontann. Wykonana została także instalacja elektryczna do oświetlenia i iluminacji obiektu oraz instalacja wodno-kanalizacyjna do obsługi fontann. Gotowa już jest posadzka kamienna górnego tarasu oraz schody prowadzące z dolnego na górny taras.

Obecnie trwają prace przy odbudowie posadzki dolnego tarasu oraz schodów wachlarzowych. Wykonywana jest także drewniana konstrukcja altany. Jej montaż rozpocznie się na początku sierpnia.

Wykonawcą zadania jest firma wyłoniona w drodze przetargu - Zakład Ogólnobudowlany REMECO Spółka Jawna. Koszt prac to ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych. Zgodnie z umową powinny one zakończyć się 30 października tego roku.

Inwestycja dofinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Świdnica otrzymała na ten cel 2,3 miliona złotych.  
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Świdnica
1.5°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świdnicy

kiedy
2022-12-31 20:00
miejsce
Świdnicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-19 19:00
miejsce
Świdnicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-24 18:00
miejsce
Świdnicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 16:00
miejsce
Świdnicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany